سرتیتر خبر ها :
بخشنامه شماره ۹۷/۱۳۰۸۵ مورخ ۲۲/۰۱/۱۳۹۷ بانک مرکزی جمهوری اسلامی برای ارز مسافرتی ابلاغ شد              فروشنده، کالای ایرانی بفروشد؛ خریدار، کالای ایرانی بخرد؛ مسئولین تولید ایرانی را کمک کنند و حمایت بکنند و از واردات و قاچاق جلوگیری کنند؛ این بحث تمام شد              امسال با تلاش مضاعف محیط‌بانان کشفیات بسیاری داشتیم و از شکار بی‌رویه جلوگیری کردیم و با برنامه‌ریزی و اعمال نظارت بیشتر کشف ما افزایش یافت             
      تاریخ خبر : ۰۹ اسفند ۱۳۹۶

زهرا رمضانی بورانی، خبرنگار مازنی ها، سیدابراهمی کتابچی بعد از ظهر امروز در انتخابات انجمن جراحان استان مازندران اظهار کرد: استان‌های گیلان، گلستان، سمنان و مازندران براساس منطقه‌بندی انجمن جراحان ایران در منطقه یک قرار دارند.

وی با اعلام اینکه انتخابات انجمن جراحان مغز و اعصاب ایران در بیشتر مناطق کشور برگزار شده است، افزود: در بیشتر کشور اعضای انجمن معرفی شدند.

رئیس انجمن جراحان مغز و اعصاب ایران یادآور شد: نوع بیماری‌های مرتبط با مغز و اعصاب در کشور متفاوت است، در استان همدان سقوط از بلندی زیاد است، در سمنان ضایعات عروق و در استان مازندران تومورهای مغزی زیاد شده است.

این مسؤول اضافه کرد: با توجه به روند رو به رشد ضایعات مغزی و نخاعی در سطح کشور نیاز است که انجمن تصمیم‌گیری کلان در این حوزه‌ها داشته باشد.

کتابچی خاطرنشان کرد: برنامه افزایش تعداد جراحان مغز و اعصاب کشور در دستور کار است و براساس برنامه‌ریزی انجام شده ۲۰۰ نفر در این حوزه‌ها باید آموزش داده شوند.

وی یادآور شد: در حال حاضر ۸۰۰ جراح مغز و اعصاب در سطح کشور مشغول درمان هستند و با توجه به مخاطراتی که در کشور وجود دارد باید نسبت به تربیت متخصص اقدامات لازم در برنامه کاری قرار گیرد.

رئیس انجمن جامعه جراحان کشور ادامه داد: در حال حاضر برای ۸۵ میلیون جمعیت کشور و به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر یک جراح مغز و اعصاب مشغول درمان هستند.

وی گفت: براساس برنامه‌ریزی انجام شده ۲۵۰ رزیدنت تحت آموزش جراحی مغز و اعصاب هستند و تا پنج سال آینده اقدامات درمانی آنها آغاز می‌شود.