سرتیتر خبر ها :
بخشنامه شماره ۹۷/۱۳۰۸۵ مورخ ۲۲/۰۱/۱۳۹۷ بانک مرکزی جمهوری اسلامی برای ارز مسافرتی ابلاغ شد              فروشنده، کالای ایرانی بفروشد؛ خریدار، کالای ایرانی بخرد؛ مسئولین تولید ایرانی را کمک کنند و حمایت بکنند و از واردات و قاچاق جلوگیری کنند؛ این بحث تمام شد              امسال با تلاش مضاعف محیط‌بانان کشفیات بسیاری داشتیم و از شکار بی‌رویه جلوگیری کردیم و با برنامه‌ریزی و اعمال نظارت بیشتر کشف ما افزایش یافت             
      تاریخ خبر : ۰۶ اسفند ۱۳۹۶

حسینعلی رستمی امروز در گفت‌وگو با پوریا نوربخش قادی، خبرنگار مازنی ها، اظهار کرد: صید ماهی‌های استخوانی یک‌هزار و ۵۲۹ تن رسید که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۳ درصد افزایش داشته است.

وی ادامه داد: در این مدت صید ماهی سفید به یک‌هزار و ۷۳۵ تن رسیده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۷۲ درصد رشد یافت.

مدیرکل شیلات مازندران اضافه کرد: میزان صید ماهی کفال ۷۲۶ تن بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۴ درصد کاهش داشت.

این مسؤول با اشاره به افزایش دو درصدی تلاش صیادی در این مدت، افزود: سال گذشته تلاش صیادی ۱۲ هزار و ۳۹۵ مرحله بوده که امسال به ۱۲ هزار و ۵۹۸ مرحله رسیده است.

رستمی تصریح کرد: سرانه هر تعاونی پره امسال ۲۸٫۷ تن بوده در حالی‌که سال گذشته ۲۵٫۳ تن بوده است و از نظر اقتصادی ۴۰ میلیارد تومان برای صیادان مازندران آورده اقتصادی به همراه داشته است.

وی یادآور شد: از نظر صید ماهی‌های کیلکا ۱۴ هزار و ۵۲۲ تن بوده که سال گذشته صید ماهی کیلکا ۱۳ هزار و ۹۱۷ تن بوده که امسال به ۱۴ هزار و ۵۲۲ تن رسیده است.

مدیرکل شیلات مازندران با بیان اینکه صید ماهی کیلکا به ۱۷ میلیارد تومان رسیده است، گفت: مصرف انسانی ماهی کیلکا ۹۳۲ تن بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۴ درصد رشد داشته است.

این مسؤول بیان کرد: ماهیگیران به بحث صید توجه ویژه‌ای کنند و اگر در تورهای ماهیگیری گونه‌های در معرض خطر انقراض را مشاهده کردند حتما رهاسازی کنند.

رستمی در پایان با تاکید بر اینکه حفاظت از دریا برعهده ماهیگیران است،گفت: درست است صید ماهی افزایش داشته و بیشترین افزایش مربوط به شهرهای محمودآباد و نوشهر بوده در شرق استان با کاهش صید مواجه شدیم.