سرتیتر خبر ها :
بخشنامه شماره ۹۷/۱۳۰۸۵ مورخ ۲۲/۰۱/۱۳۹۷ بانک مرکزی جمهوری اسلامی برای ارز مسافرتی ابلاغ شد              فروشنده، کالای ایرانی بفروشد؛ خریدار، کالای ایرانی بخرد؛ مسئولین تولید ایرانی را کمک کنند و حمایت بکنند و از واردات و قاچاق جلوگیری کنند؛ این بحث تمام شد              امسال با تلاش مضاعف محیط‌بانان کشفیات بسیاری داشتیم و از شکار بی‌رویه جلوگیری کردیم و با برنامه‌ریزی و اعمال نظارت بیشتر کشف ما افزایش یافت             
      تاریخ خبر : ۲۵ بهمن ۱۳۹۶

زهرا رمضانی بورانی، خبرنگار مازنی ها، محمد اسلامی عصر امروز در مراسم شورای اداری شهرستان امل با اعلام اینکه میزان صادرات فعلی در مازندران بیش از ۳۴۰ میلیون دلار در سال است، اظهار کرد: شهرستان آمل در این بین جایگاه خوبی داشته و بیش از ۲۲۰ میلیون دلار از سهم صادرات را در اختیار دارد.

وی با اعلام ایجاد مشوق برای سرمایه گذاران طرح‌های صادرات محور در مازندران، افزود: در نظر داریم تا همکاری مازندران با کشورهای حاشیه دریای خزر و آسیای میانه و همچنین برخی کشورهای عربی تقویت یافته و توسعه داشته باشد.

استاندار مازندران با بیان شناسایی مشکلات و ایجاد برنامه‌های توسعه استان، تصریح کرد: در این بین هدف‌گذاری دقیق و بزرگی داریم که صادرات ۳ میلیارد دلاری در سال یکی از این برنامه‌ها است هر چند در این بین گام نخست به خوبی برداشته شده است.

این مسؤول با اعلام اینکه برای خرید مرکبات و برنج مازندران از دولت مجوزهای لازم اخذ شد، بیان کرد: برخی واسطه‌ها با هوچی‌گری و بازارگرمی از فروش برنج به سازمان غله ممانعت کردند.

اسلامی با اعلام هموارسازی دولت برای خرید این موارد و کسب مجوز لازم، گفت: اجازه نمی‌دهم تا تسهیلات اشتغال روستاها نصیب شکارچی‌های پول‌های ارزان شود.

وی با اعلام اختصاص یک هزار میلیارد تومان تسهیلات ویژه برای توسعه اشتغال و تولیدات روستایی مازندران، ادامه داد: این تسهیلات برای در اختیار قرار گرفتن متقاضیان به بانک‌ها ابلاغ شد.

استاندار مازندران با بیان اینکه باید تسهیلات اشتغال و توسعه به جوانان تحصیل کرده در روستاها اختصاص یابد، افزود: نباید افراد فرصت‌طلب به عنوان شکارچی به دنبال جذب تسهیلات ارزان قیمت اشتغال روستاها با کارمزد باشند و به این افراد اجازه جولان داده نشود.

اسلامی با بیان عدم وجود ظرفیت در دولت برای استخدام در بدنه خود، گفت: برای سرمایه‌گذاری از سوی بخش خصوصی و ظرفیت‌سازی برای اشتغال‌زایی در مازندران حمایت می‌شود.