سرتیتر خبر ها :
بخشنامه شماره ۹۷/۱۳۰۸۵ مورخ ۲۲/۰۱/۱۳۹۷ بانک مرکزی جمهوری اسلامی برای ارز مسافرتی ابلاغ شد              فروشنده، کالای ایرانی بفروشد؛ خریدار، کالای ایرانی بخرد؛ مسئولین تولید ایرانی را کمک کنند و حمایت بکنند و از واردات و قاچاق جلوگیری کنند؛ این بحث تمام شد              امسال با تلاش مضاعف محیط‌بانان کشفیات بسیاری داشتیم و از شکار بی‌رویه جلوگیری کردیم و با برنامه‌ریزی و اعمال نظارت بیشتر کشف ما افزایش یافت             
      تاریخ خبر : ۰۶ بهمن ۱۳۹۶

ذولفا جوادیان کوتنائی، خبرنگار مازنی ها،دومین بازارچه گروه خیریه معنوی مَنشأ قائمشهر به نام مشق عشق و با نیت گسترش بیش از پیش همدلی، عشق و مهربانی بین آحاد جامعه چهارشنبه و پنج شنبه ۴ و ۵ بهمن ماه در محل ساختمان قدیم شهرداری قائمشهر برگزار شد.
گروه خیریه منشأ با مدیریت سرکارخانم افسانه یحیایی از حدود سه سال پیش با برگزاری اولین بازارچه خیریه در شهر ساری تلاش خود برای کاستن آلام نیازمندان این سرزمین را آغاز نمود.
و تا کنون، با عنایات بی پایان حضرت دوست و همت والای اعضاء و نیکوکاران گرانقدر، توفیقات بسیاری در این امر داشته است.
کمک هزینه بیماران نیازمند دیالیزی، سرطانی و…، تهیه لوازم التحریر و میان وعده برای دانش آموزان بی بضاعت، تهیه سبد کالا برای خانواده های نیازمند، بن خرید کالا برای خانواده دانش آموزان محروم و… گوشه ای از فعالیت های این گروه خیریه است.
لازم به ذکر است که در زلزله سال گذشته سفید سنگ نیشابور و زلزله اخیر کرمانشاه این گروه خیریه نقش بسزایی ایفا کرده و کمکهای نقدی و غیرنقدی بسیاری را مستقیماً بدست این عزیزان رسانده است.
به گفته مهندس حسین زاده مسئول گروه خیریه منشأ قائمشهر، والاترین هدف از تشکیل این بازارچه ها نزدیکی قلوب مردم به یکدیگر است و این امر میسر نمی شود مگر با همدلی و نوع دوستی. همانگونه که حضرت مولانا فرموده اند: همدلی از همزبانی بهتر است.
و بواسطه عشق و همدلی است که زمین وجود انسانها آرام می گیرد و در نتیجه این آرامش درونی و همگانی، کره زمین نیز به آرامش میرسد و حوادثی چون زلزله و… کمتر بوقوع خواهد پیوست.
سرکارخانم محبی مدیر داخلی بازارچه نیز با اشاره به استقبال بسیار خوب نیکوکاران گرانقدر از این حرکت خیرخواهانه، از برگزاری این نوع بازارچه بصورت فصلی در سال آینده خبر داد.
ایشان افزود تمام سعی ما بر این بوده که از شعار به شعور و عاطفه اجتماعی برسیم.
همچنین سرکارخانم قربان زاده مسئول روابط عمومی گروه خیریه منشأ قائمشهر به اهداف بلندمدت این گروه اشاره داشته و افزودند که برگزاری بازارچه هدف کوتاه مدت گروه بوده است و نیت، ماهیگیری آموختن است نه دادن ماهی.
یکی از اهداف بلند مدت این گروه احداث کارگاه های تولیدی زودبازده برای زنان نیازمند سرپرست خانوار است.
به گزارش خبرنگار ما در روز دوم بازارچه، مقارن با اذان مغرب، مراسمی به یاد جان باختگان کشتی سانچی بویژه افسر سوم شهید میلاد عنایتی برگزار شد.
از نکات بسیار ارزشمند این بازارچه، حضور مهندسان، پزشکان و افراد تحصیلکرده در قالب مراکز و گروه های خیریه (همچون مرکز روانشناسی شکوفا و گروه خیریه فصل یاری) بود که به عنوان فروشنده در کنار تعدادی از خانواده های نیازمند بزمی از عشق و محبت را تداعی می کرد.
بنازم به بزم محبت که آنجا گدایی به شاهی مقابل نشیند
و در اخر
بنی آدم اعضای یک پیکرند که در آفرینش ز یک گوهرند
چو عضوی به درد آورد روزگار دگر عضوها را نماند قرار
تو کز محنت دیگران بی غمی نشاید که نامت نهند آدمی