سرتیتر خبر ها :
بخشنامه شماره ۹۷/۱۳۰۸۵ مورخ ۲۲/۰۱/۱۳۹۷ بانک مرکزی جمهوری اسلامی برای ارز مسافرتی ابلاغ شد              فروشنده، کالای ایرانی بفروشد؛ خریدار، کالای ایرانی بخرد؛ مسئولین تولید ایرانی را کمک کنند و حمایت بکنند و از واردات و قاچاق جلوگیری کنند؛ این بحث تمام شد              امسال با تلاش مضاعف محیط‌بانان کشفیات بسیاری داشتیم و از شکار بی‌رویه جلوگیری کردیم و با برنامه‌ریزی و اعمال نظارت بیشتر کشف ما افزایش یافت             
      تاریخ خبر : ۲۵ مهر ۱۳۹۶

محسن نعمتی امروز در گفت‌وگو با ذولفا جوادیان کوتنائی، خبرنگار مازنی ها اظهار کرد: واحد چهار بخاری نیروگاه شهید سلیمی نکا با ظرفیت ۴۴۰ مگاوات که از مهرماه به منظور حفظ آمادگی و پایداری تولید در فصل زمستان، تحت تعمیرات میاندوره‌ای قرار داشت.

وی افزود: این تعمیرات انجام و پس از ۱۵ روز کار فشرده تعمیراتی مجدداً به شبکه سراسری پیوست.

مدیرعامل و رئیس هیأت مدیره شرکت مدیریت تولید برق نکا گفت: در طول این تعمیرات اقدامات و فعالیت‌های مختلفی در تجهیزات عمده واحد انجام شد.

این مسؤول ادامه داد: قلیاشویی ایرپری هیترها، بازدید اف دی فن شماره ۲ و تعویض اف دی فن شماره یک با فن یدک، ترمیم دیواره کانال دود و دیواره ایر پری هیترها، ترمیم عایق‌های بویلر، تمیزکاری لوله‌های کندانسور اصلی با دستگاه جت پرژر و چک الایمنت الکترو پمپ‌های ۶٫۶ کیلوولت از جمله این اقدامات بود.

نعمتی گفت: تعویض پمپ وکیوم مسیر روغن سیل ژنراتور و رفع نشتی هیدروژن از اتصالات مسیر هیدروژن ژنراتور، تعمیر چک والو خروجی بویلر فید پمپ الکتریکی شماره ۲، بازدید و تمی کاری مشعل‌ها، تمیز کاری کولرهای آب سرویس و تعویض آندهای فدا شونده کولر آب سرویس از دیگر فعالیت‌های انجام شده برای ایم تعمیرات بود.

نیروگاه شهید سلیمی نکا با دارا بودن ظرفیت تولیدی ۲ هزار و ۲۱۴ مگاوات برق، از بزرگترین نیروگاه‌های کشور واقع در ساحل جنوبی دریای خزر بوده که سوخت اصلی واحدهای بخار آن گاز طبیعی و سوخت کمکی آن مازوت است.

نیروگاه شهید سلیمی در طول جنگ هشت ساله علیه ایران اسلامی سه بار مورد حمله هواپیماهای دشمن بعثی عراق قرار گرفت و تقدیم ۳۳ شهید و ۱۶۵ جانباز به انقلاب، بیانگر تعهد این متخصصان و دانشمندان به ایران اسلامی است که امیدواریم در ادامه راه، در عرصه اقتصادی شاهد توانمندی‌های بیشتر این عزیزان باشیم.