سرتیتر خبر ها :
تغییرات اخیر برای قرار گرفتن نساجی در مسیر موفقیت است/نکونام یکی از اسطوره های فوتبال ایران است              شعاع امر به معروف در گذشته محدود بود اما امروزه شعاع آن گسترش پیدا کرده است              اجازه نمی‌دهم تا تسهیلات اشتغال روستاها نصیب شکارچی‌های پول‌های ارزان شود             
      تاریخ خبر : ۲۵ مهر ۱۳۹۶

محسن نعمتی امروز در گفت‌وگو با ذولفا جوادیان کوتنائی، خبرنگار مازنی ها اظهار کرد: واحد چهار بخاری نیروگاه شهید سلیمی نکا با ظرفیت ۴۴۰ مگاوات که از مهرماه به منظور حفظ آمادگی و پایداری تولید در فصل زمستان، تحت تعمیرات میاندوره‌ای قرار داشت.

وی افزود: این تعمیرات انجام و پس از ۱۵ روز کار فشرده تعمیراتی مجدداً به شبکه سراسری پیوست.

مدیرعامل و رئیس هیأت مدیره شرکت مدیریت تولید برق نکا گفت: در طول این تعمیرات اقدامات و فعالیت‌های مختلفی در تجهیزات عمده واحد انجام شد.

این مسؤول ادامه داد: قلیاشویی ایرپری هیترها، بازدید اف دی فن شماره ۲ و تعویض اف دی فن شماره یک با فن یدک، ترمیم دیواره کانال دود و دیواره ایر پری هیترها، ترمیم عایق‌های بویلر، تمیزکاری لوله‌های کندانسور اصلی با دستگاه جت پرژر و چک الایمنت الکترو پمپ‌های ۶٫۶ کیلوولت از جمله این اقدامات بود.

نعمتی گفت: تعویض پمپ وکیوم مسیر روغن سیل ژنراتور و رفع نشتی هیدروژن از اتصالات مسیر هیدروژن ژنراتور، تعمیر چک والو خروجی بویلر فید پمپ الکتریکی شماره ۲، بازدید و تمی کاری مشعل‌ها، تمیز کاری کولرهای آب سرویس و تعویض آندهای فدا شونده کولر آب سرویس از دیگر فعالیت‌های انجام شده برای ایم تعمیرات بود.

نیروگاه شهید سلیمی نکا با دارا بودن ظرفیت تولیدی ۲ هزار و ۲۱۴ مگاوات برق، از بزرگترین نیروگاه‌های کشور واقع در ساحل جنوبی دریای خزر بوده که سوخت اصلی واحدهای بخار آن گاز طبیعی و سوخت کمکی آن مازوت است.

نیروگاه شهید سلیمی در طول جنگ هشت ساله علیه ایران اسلامی سه بار مورد حمله هواپیماهای دشمن بعثی عراق قرار گرفت و تقدیم ۳۳ شهید و ۱۶۵ جانباز به انقلاب، بیانگر تعهد این متخصصان و دانشمندان به ایران اسلامی است که امیدواریم در ادامه راه، در عرصه اقتصادی شاهد توانمندی‌های بیشتر این عزیزان باشیم.