سرتیتر خبر ها :
بخشنامه شماره ۹۷/۱۳۰۸۵ مورخ ۲۲/۰۱/۱۳۹۷ بانک مرکزی جمهوری اسلامی برای ارز مسافرتی ابلاغ شد              فروشنده، کالای ایرانی بفروشد؛ خریدار، کالای ایرانی بخرد؛ مسئولین تولید ایرانی را کمک کنند و حمایت بکنند و از واردات و قاچاق جلوگیری کنند؛ این بحث تمام شد              امسال با تلاش مضاعف محیط‌بانان کشفیات بسیاری داشتیم و از شکار بی‌رویه جلوگیری کردیم و با برنامه‌ریزی و اعمال نظارت بیشتر کشف ما افزایش یافت             
      تاریخ خبر : ۰۴ شهریور ۱۳۹۶

پوریا نوربخش قادی، خبرنگار مازنی ها، مراسم تودیع مرتضی رحمانی موحد معاون سابق گردشگری سازمان میراث فرهنگی و معرفی محمد محب خدایی معاون گردشگری جدید با حضور رئیس سازمان میراث فرهنگی در سالن اجتماعات سازمان میراث فرهنگی هم اکنون در حال برگزاری است.

در این برنامه مرتضی رحمانی موحد معاون سابق گردشگری گفت: انتظار دو اتفاق را در این سازمان نداشتم. یکی از این اتفاقات دهم بهمن سال ۹۲ افتاد که آقای نجفی به عنوان رئیس سازمان استعفا داد. اتفاق دیگر در روز ۳۱ تیر ۹۶ بود.

رحمانی موحد که در این برنامه بغض کرده بود گفت: من فکر می کنم که لازم باشد بیشتر به موضوعات اخلاقی در کار بپردازیم.

وی گفت: بهتر است طوری عمل کنیم که بتوانیم پاسخگوی وجدان خود باشیم. همچنین دعا می کنم که در دولت دوازدهم شاهد تودیع و معارفه دیگری در سطح رئیس سازمان میراث فرهنگی نباشیم چون ثبات و پایداری رمز موفقیت تمام تلاش ها است.

معاون سابق گردشگری سازمان میراث فرهنگی گفت: در سال ۹۵ میزان پیشرفت گردشگری در اقتصاد مقاومتی ۹۴ درصد بود. این آمار بر اساس آمار سامانه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی اعلام شده است.

وی بیان کرد: ۵ راهبرد جذب گردشگر خارجی، ساماندهی گردشگری داخلی، توسعه زیرساخت ها و گردشگری الکترونیک برنامه های کلی بود که باید در این جهت حرکت می کردیم. رویکرد معاونت گردشگری مشارکت حداکثری بود. کسی نمی تواند ادعا کند که در فرآیند تصمیم گیری، اصلاح آئین نامه ها و یا تدوین دستورالعمل ها در جریان نبوده و اطلاعی نداشته است. ممکن است در جایی نظرات آنها اعمال نشده باشد اما در مسیر تصمیم سازی حتما از آنها اطلاع گرفته شده است و با کسانی که به صورت واقعی در صنعت گردشگری حضور داشتند صحبت کرده ایم. فهرست بلندبالایی از اقدامات تهیه شده. بیش از ۳۰ دستوالعمل اصلاح یا تایید و یا تدوین شده است.

وی گفت: ۳۰ درصد رشد گردشگر خارجی از سال ۹۱ تا ۹۴ داشتیم.یکی از کارهایی که باید در سازمان انجام شود سپردن امور به دست فعالان واقعی گردشگری است. دیگری همکاری و مشارکت بخش خصوصی است.

رحمانی موحد که چندی پیش توسط زهرا احمدی پور رئیس سابق سازمان میراث فرهنگی تودیع شده بود اکنون بر اساس حکم غلام حیدر ابراهیم بای سلامی مدیرعامل هلدینگ گردشگری تامین به عنوان عضو هیئت مدیره در شرکت سرمایه گذاری ایرانگردی و جهانگردی معرفی شد.

در این مراسم تعدادی از نمایندگان بخش خصوصی و جوامع گردشگری حضور داشتند.همچنین هادی قره سیدرومیانی مدت کوتاهی پیش از این سرپرستی معاونت گردشگری را بر عهده داشته است.