سرتیتر خبر ها :
بخشنامه شماره ۹۷/۱۳۰۸۵ مورخ ۲۲/۰۱/۱۳۹۷ بانک مرکزی جمهوری اسلامی برای ارز مسافرتی ابلاغ شد              فروشنده، کالای ایرانی بفروشد؛ خریدار، کالای ایرانی بخرد؛ مسئولین تولید ایرانی را کمک کنند و حمایت بکنند و از واردات و قاچاق جلوگیری کنند؛ این بحث تمام شد              امسال با تلاش مضاعف محیط‌بانان کشفیات بسیاری داشتیم و از شکار بی‌رویه جلوگیری کردیم و با برنامه‌ریزی و اعمال نظارت بیشتر کشف ما افزایش یافت             
      تاریخ خبر : ۰۲ شهریور ۱۳۹۶

بیژن معیل سیاهرودکلائی، خبرنگار مازنی ها، قاسم شهابی در بازدید از دفتر مازنی ها در مازندران، اظهار کرد: در هفته دولت امسال ۳۵ پروژه با اعتبار بیش از ۱۷ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان در بخش‌های مختلف فنی، ساختمانی و سیستم‌های خورشیدی و سایر به بهره‌برداری می‌رسد.

وی افزود: همچنین افتتاح ساختمان ستاد در زیربنای ۱۰ هزار مترمربع در طبقه، نکا، سوادکوه شمالی و سیمرغ نیز در دستور کار قرار دارد.

مدیرعامل شرکت توزیع برق مازندران در پاسخ به سؤال خبرنگار مازنی ها در مورد اینکه بیشترین مشکل قطعی در جنوب ساری است، گفت: دلیل آن این است که شبکه‌های برق در جنوب ساری فرسوده بوده که البته با اقداماتی که در دستور کار ما قرار دارد تا پایان امسال مشکل این منطقه برطرف می‌شود.

این مسؤول ادامه داد: پروژه‌های برق در مناطق ساری به راحتی اجرا می‌شود ولی در جنوب به سختی صورت می‌گیرد.

شهابی درباره مشکلات آسیب‌دیدگی سیستم‌های برق، افزود: بیشتر در حوزه بالادست شهرستان‌های آمل و بابل با این مشکلات مواجه هستیم.

وی با اعلام اینکه یکی از مشکلات ما کمبود نیروگاه در غرب است، افزود: عملیات احداث نیروگاه نوشهر به مدت ۱۰ سال آغاز شده ولی تاکنون به بهره‌برداری نرسیده است.

مدیرعامل شرکت توزیع برق مازندران یادآور شد: در حوزه توزیع برق اقدامات خوبی صورت گرفته و مشکلات ما در سال ۹۷ کمتر می‌شود.

این مسؤول با بیان اینکه پیک مصرف در مازندران ۹ درصد و مصرف انرژی ۱۱.۵ درصد است، گفت: میزان پیک در کشور حدود ۵ تا ۶ درصد است که باید بیشتر به بحث مدیریت مصرف توجه شود.

شهابی با اشاره به اینکه اصلی‌ترین عامل افزایش مصرف استفاده از کولر و اسپلیت است، تصریح کرد: سرویس کردن کولر در کاهش مصرف بسیار اثرگذار است.

وی گفت: پیگیری ضعیف بودن شبکه برق در منطقه تلمادره، پست کوه چهاردانگه به‌صورت جدی در دستور کار قرار دارد.

به گزارش مازنی ها، در این نشست مدیرعامل شرکت توزیع برق مازندران اسپلیت مازنی ها را مورد بررسی قرار داد تا از سرویس بودن اطمینان حاصل کنند، وی با طرح این موضوع که باید نخست از خودمان شروع کنیم و مدیریت مصرف را در دستور کار قرار دهیم و در زمان پیک مصرف از روشن کردن همزمان وسایل پرمصرف برقی با کولرها پرهیز کنیم.