سرتیتر خبر ها :
بخشنامه شماره ۹۷/۱۳۰۸۵ مورخ ۲۲/۰۱/۱۳۹۷ بانک مرکزی جمهوری اسلامی برای ارز مسافرتی ابلاغ شد              فروشنده، کالای ایرانی بفروشد؛ خریدار، کالای ایرانی بخرد؛ مسئولین تولید ایرانی را کمک کنند و حمایت بکنند و از واردات و قاچاق جلوگیری کنند؛ این بحث تمام شد              امسال با تلاش مضاعف محیط‌بانان کشفیات بسیاری داشتیم و از شکار بی‌رویه جلوگیری کردیم و با برنامه‌ریزی و اعمال نظارت بیشتر کشف ما افزایش یافت             
      تاریخ خبر : ۰۲ شهریور ۱۳۹۶

فاطمه عزیزی ساروکلائی، خبرنگار مازنی ها، علی‌محمد شاعری در جمع خبرنگاران اظهار کرد: مجلس شورای اسلامی با بررسی قرار دادن وزرا پیشنهادی دولت پشتیبانی خود را از دولت اعلام کرد و بعد از این دولت باید پای کار بیاید و مطالبات و چالش‌های پیش روی مردم را در کشور جامه عمل بپوشاند.

وی ادامه داد: دولت نباید مشکلات را بر عهده دولت قبل بیندازد بلکه باید به دور از حاشیه و پرهیز از هرگونه وقت‌گذرانی با پشتکار قوی اجتماعی و قانونی پای کار بیاید و چالش‌های پیش رو را بردارد.

نماینده مردم بهشهر نکا و گلوگاه در مجلس شورای اسلامی افزود: بیکاری، رکود بحران آب، محیط زیست، آسیب‌های اجتماعی و خارج کردن کشور از فقر و بی عدالتی از مهمترین چالش های کشور است که برای رفع آن باید به آن پرداخته شود.
شاعری خاطرنشان کرد: هفته دولت فرصتی است تا مسؤولان کشور خدماتی را که به مردم ارائه دادند را گزارش‌دهی کنند.

وی یادآور شد: ۱۴۰ پروژه با اعتبار ۱۵۰ میلیارد تومان از هفته دولت تا هفته دفاع مقدس در شهرستان‌های نکا، بهشهر و گلوگاه به بهره‌برداری و یا عملیات اجرایی و کلنگ‌زنی آن آغاز می‌شود.

سخنگوی کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: ۱۲ پروژه درمانی بهداشتی، کلنگ‌زنی فاز دوم بیمارستان ثامن الائمه گلوگاه، کلنگ‌زنی فاز دوم بیمارستان امام حسین (ع) نکا، افتتاح گازرسانی ۱۰ روستا، بهبود و تامین آب شرب ۱۱ روستا، احداث باغ ۱۰۰ هکتاری در روستای اومال نکا و…از جمله پروژه‌هایی است که در یک‌ماهه به بهره‌برداری و یا کلنگ‌زنی آن آغاز می‌شود.

شاعری درباره منطقه آزاد شدن بندرامیرآباد و آیا هنوز پیگیری‌هایی در این زمینه می شود گفت: در دنیا منطقه آزاد شدن تجربه موفقی بوده است و هر جا امکان‌سنجی ایجاد منطقه آزاد براساس کار کارشناسی بوده منطقه آزاد موفق بوده است.

نماینده مردم بهشهر نکا و گلوگاه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در کشور ما هم اینگونه است و استان‌هایی که منطقه آزاد ایجاد شد اگر در آن استان زیرساخت‌های لازم وجود داشت منطقه آزاد موفق بوده و اگر زیرساخت‌ها مناسب نبود با شکست روبرو بوده است.

سخنگوی کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در مازندران هیچ منطقه‌ای وجود ندارد که به اندازه بندرامیرآباد از زیرساخت لازم برای منطقه آزاد شدن برخوردار باشد،گفت: شبکه‌های لازم جاده‌ای، متصل بودن به بزرگ‌ترین شهرک صنعتی، نزدیکی به دو فرودگاه ساری گرگان و…. باعث شده کارشناسان به این‌نتیجه برسند این منطقه شاخصه‌های لازم را نسبت به سایر مناطق برای منطقه آزاد شدن دارد.

شاعری نظرش را درباره استاندار مازندران گفت: ربیع فلاح دارای گرایش تند سیاسی نیست و در قامت استاندار فراجناحی ظاهر شده است.

وی با بیان اینکه برای رفع مشکلات موجود نیازمند ثبات در مدیریت هستیم، ادامه داد: مجمع نمایندگان با بررسی عملکرد استاندار فعلی و مقایسه آن با گزینه‌های پیشنهادی نظر خود را به وزارت کشور اعلام خواهند کرد و وزارت کشور تصمیمات لازم را اتخاذ خواهد کرد.

نماینده مردم بهشهر نکا و گلوگاه در مجلس شورای اسلامی افزود: در حال حاضر از استاندار فعلی حمایت لازم را خواهیم داشت چرا که ارائه خدمات به مردم باید در بستر آرامش باشد و اولویت نخست ما برای استاندار آینده این است با روحیه کار و خدمت به مردم بر مسند بنشیند.