سرتیتر خبر ها :
رئیس جمهور قانون مقابله با تقلب در تهیه آثار علمی را ابلاغ کرد              پنجمین بازارچه خیریه منشأ در استان مازندران برگزار شد              فهرست اسامی پذیرفته شدگان نهایی آزمون ورودی کارشناسی ارشد ناپیوسته دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی از جمله دانشگاه آزاد اسلامی از ساعت ۲۰ امروز جمعه ۱۰ شهریور بر روی سایت سازمان سنجش قرار می گیرد             
      تاریخ خبر : ۲۳ مرداد ۱۳۹۶

حجت‌الاسلام ابراهیم حیدری‌جناسمی امروز در گفت‌وگو علی قربانی علی مانی، خبرنگار مازنی ها ، اظهار کرد: استان مازندران از نظر دارا بودن تعداد موقوفات رتبه سوم کشور را دارد و برخی از این موقوفات در اراضی روستایی و کشاورزی قرار دارند.

وی با بیان اینکه برخی از موقوفات کشاورزی مازندران قابلیت‌های مناسبی برای افزایش بهره‌وری دارند، افزود: شناسایی موقوفات مستعد کشاورزی مازندران بر عهده معاونت بهره‌وری اقتصادی اداره‌کل اوقاف است و در این راستا باید سند جامع تدوین شود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران بر لزوم شناسایی موقوفات کشاورزی استان تاکید کرد و ادامه داد: روسای ادارات اوقاف باید نسبت به شناسایی موقوفات کشاورزی و احقاق حق و حقوق موقوفات اقدام کنند.

حیدری با بیان اینکه ۲۲ هزار و ۱۳۴ رقبه متصرفی موقوفه با کاربری کشاورزی در مازندران وجود دارد، اضافه کرد: تعداد موقوفات کشاورزی غیر متصرفی مازندران ۶ هزار و ۶۱ رقبه است.

وی تعداد موقوفات اشتراک‌التولیه کشاورزی استان را ۸۲ موقوفه اعلام کرد و گفت: مجموع رقبات موقوفات کشاورزی مازندران ۲۸ هزار و ۲۷۷ رقبه است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران خاطرنشان کرد: ۱۱ هزار و ۷۵۴ رقبه موقوفات کشاورزی مازندران دارای سند اجاره هستند و مابقی یا سند اجاره با اوقاف ندارند و یا قراردادشان منقضی شده است.

حیدری با اشاره به اینکه در فصل برداشت برنج قرار داریم و رقم رقبات موقوفات کشاورزی در استان بالا است، گفت: مستاجران موقوفات کشاورزی مازندران در زمان پایان برداشت برنج نسبت به پرداخت حق و حقوق موقوفات اقدام کنند.