سرتیتر خبر ها :
بخشنامه شماره ۹۷/۱۳۰۸۵ مورخ ۲۲/۰۱/۱۳۹۷ بانک مرکزی جمهوری اسلامی برای ارز مسافرتی ابلاغ شد              فروشنده، کالای ایرانی بفروشد؛ خریدار، کالای ایرانی بخرد؛ مسئولین تولید ایرانی را کمک کنند و حمایت بکنند و از واردات و قاچاق جلوگیری کنند؛ این بحث تمام شد              امسال با تلاش مضاعف محیط‌بانان کشفیات بسیاری داشتیم و از شکار بی‌رویه جلوگیری کردیم و با برنامه‌ریزی و اعمال نظارت بیشتر کشف ما افزایش یافت             
      تاریخ خبر : ۲۳ مرداد ۱۳۹۶

حجت‌الاسلام ابراهیم حیدری‌جناسمی امروز در گفت‌وگو علی قربانی علی مانی، خبرنگار مازنی ها ، اظهار کرد: استان مازندران از نظر دارا بودن تعداد موقوفات رتبه سوم کشور را دارد و برخی از این موقوفات در اراضی روستایی و کشاورزی قرار دارند.

وی با بیان اینکه برخی از موقوفات کشاورزی مازندران قابلیت‌های مناسبی برای افزایش بهره‌وری دارند، افزود: شناسایی موقوفات مستعد کشاورزی مازندران بر عهده معاونت بهره‌وری اقتصادی اداره‌کل اوقاف است و در این راستا باید سند جامع تدوین شود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران بر لزوم شناسایی موقوفات کشاورزی استان تاکید کرد و ادامه داد: روسای ادارات اوقاف باید نسبت به شناسایی موقوفات کشاورزی و احقاق حق و حقوق موقوفات اقدام کنند.

حیدری با بیان اینکه ۲۲ هزار و ۱۳۴ رقبه متصرفی موقوفه با کاربری کشاورزی در مازندران وجود دارد، اضافه کرد: تعداد موقوفات کشاورزی غیر متصرفی مازندران ۶ هزار و ۶۱ رقبه است.

وی تعداد موقوفات اشتراک‌التولیه کشاورزی استان را ۸۲ موقوفه اعلام کرد و گفت: مجموع رقبات موقوفات کشاورزی مازندران ۲۸ هزار و ۲۷۷ رقبه است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران خاطرنشان کرد: ۱۱ هزار و ۷۵۴ رقبه موقوفات کشاورزی مازندران دارای سند اجاره هستند و مابقی یا سند اجاره با اوقاف ندارند و یا قراردادشان منقضی شده است.

حیدری با اشاره به اینکه در فصل برداشت برنج قرار داریم و رقم رقبات موقوفات کشاورزی در استان بالا است، گفت: مستاجران موقوفات کشاورزی مازندران در زمان پایان برداشت برنج نسبت به پرداخت حق و حقوق موقوفات اقدام کنند.