سرتیتر خبر ها :
بریدن سر مادر در مقابل چشم دختر، به دار آویختن پسر سه‌ساله و آتش زدن جوانان و هزاران فجایع دیگر از نمونه‌های وحشی‌گری و تاخت‌وتاز داعش در طی چند سال اخیر بوده است              فرامرز درخشنده روزنامه‌نگار و خبرنگار کهنه‌کار رسانه‌های مازندران، مدیر خبرگزاری ایلنا و سرپرست روزنامه کار و کارگر در استان پس از سال‌ها رنج و تحمل بیماری دار فانی را وداع گفت              طبق قانون نمایندگان در انتخاب استاندار حق دخالت ندارند اما باید نظارت کنند             
      تاریخ خبر : ۲۳ مرداد ۱۳۹۶

حجت‌الاسلام ابراهیم حیدری‌جناسمی امروز در گفت‌وگو علی قربانی علی مانی، خبرنگار مازنی ها ، اظهار کرد: استان مازندران از نظر دارا بودن تعداد موقوفات رتبه سوم کشور را دارد و برخی از این موقوفات در اراضی روستایی و کشاورزی قرار دارند.

وی با بیان اینکه برخی از موقوفات کشاورزی مازندران قابلیت‌های مناسبی برای افزایش بهره‌وری دارند، افزود: شناسایی موقوفات مستعد کشاورزی مازندران بر عهده معاونت بهره‌وری اقتصادی اداره‌کل اوقاف است و در این راستا باید سند جامع تدوین شود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران بر لزوم شناسایی موقوفات کشاورزی استان تاکید کرد و ادامه داد: روسای ادارات اوقاف باید نسبت به شناسایی موقوفات کشاورزی و احقاق حق و حقوق موقوفات اقدام کنند.

حیدری با بیان اینکه ۲۲ هزار و ۱۳۴ رقبه متصرفی موقوفه با کاربری کشاورزی در مازندران وجود دارد، اضافه کرد: تعداد موقوفات کشاورزی غیر متصرفی مازندران ۶ هزار و ۶۱ رقبه است.

وی تعداد موقوفات اشتراک‌التولیه کشاورزی استان را ۸۲ موقوفه اعلام کرد و گفت: مجموع رقبات موقوفات کشاورزی مازندران ۲۸ هزار و ۲۷۷ رقبه است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران خاطرنشان کرد: ۱۱ هزار و ۷۵۴ رقبه موقوفات کشاورزی مازندران دارای سند اجاره هستند و مابقی یا سند اجاره با اوقاف ندارند و یا قراردادشان منقضی شده است.

حیدری با اشاره به اینکه در فصل برداشت برنج قرار داریم و رقم رقبات موقوفات کشاورزی در استان بالا است، گفت: مستاجران موقوفات کشاورزی مازندران در زمان پایان برداشت برنج نسبت به پرداخت حق و حقوق موقوفات اقدام کنند.