سرتیتر خبر ها :
رئیس جمهور قانون مقابله با تقلب در تهیه آثار علمی را ابلاغ کرد              پنجمین بازارچه خیریه منشأ در استان مازندران برگزار شد              فهرست اسامی پذیرفته شدگان نهایی آزمون ورودی کارشناسی ارشد ناپیوسته دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی از جمله دانشگاه آزاد اسلامی از ساعت ۲۰ امروز جمعه ۱۰ شهریور بر روی سایت سازمان سنجش قرار می گیرد             
      تاریخ خبر : ۰۸ مرداد ۱۳۹۶

بیژن معیل سیاهرودکلائی، خبرنگار مازنی ها ، حجت‌الاسلام محمداسماعیل زارعی عصر امروز در یک دوره کلاس آگاه‌سازی در یگان ویژه استان مازندران با تأکید بر اینکه نحوه برخورد با افراد لاابالی و اقدامات ضدفرهنگی باید دقیق و حساب شده باشد، اظهار کرد: این افراد بیشتر غیربومی هستند و به عنوان مسافر وارد استان می‌شوند و در ذهن‌شان تصور درستی از سواحل دریا ندارند و فکر می‌کنند کاملا آزاد هستند و هیچ قید و بندی در میان نیست.

وی افزود: از تذکر لسانی و امر به معروف خسته نشوید و تا می‌توانید تذکر لسانی را بیشتر کنید و اگر کسانی تجری به بی‌حجابی کردند و مروج این اقدام شدند از مقام قضایی محل، کسب تکلیف و با مظاهر علنی فساد و فحشا که جرم مشهود است برخورد قانونی کنید.

دادستان نظامی مازندران با ابراز نگرانی از بعضی گزارش‌ها گفت: برخی‌ها سواحل دریا را که مکان امن و آرامش بخش روح و روان مردم است تبدیل به مراکز فساد و فحشا کرده‌اند و مسؤولان هم سکوت اختیار کرده‌اند.

زارعی اشاره به توافق ۲۰۳۰ گفت: در سواحل دریای مازندران بخشی از این توافق در حال اجرا است ما در قبال این بی‌بند و باری و رهاسازی سواحل مازندران چه جوابی به خانواده شهدای خان‌طومان و مدافعان حرم داریم.

وی در ادامه با بیان اینکه طبق گفته‌های مراجع قضایی و انتظامی وسیله نقلیه هم می‌تواند حریم خصوصی باشد و هم نباشد، گفت: اگر جرم مشهود، مثلاً کشف حجاب در وسیله نقلیه صورت گیرد جرم مشهود بوده و اجازه توقف آن وسیله نقلیه را دارید و در متخلف صورت نیاز به مقام قضایی محل معرفی شود.

دادستان نظامی مازندران افزود: صندوق عقب یا داشبورد ماشین از جمله حریم‌های خصوصی وسیله نقلیه است و در صورت بازرسی حتماً باید با دستور مقام قضایی و یا اجازه صاحب آن، بازرسی صورت بگیرد.

زارعی تاکید کرد: دادسرای نظامی در مقابله با هنجارشکنان و کسانی که ناامنی روانی و اجتماعی برای جامعه ایجاد می‌کنند در کنار نیروی انتظامی است و از اقدامات قانونی آن حمایت خواهد کرد.