سرتیتر خبر ها :
انقلاب اسلامی از جمله انقلاب‌هایی است که همه نسلی و همه عصری است اگر به آرمان‌ها و ارزش‌های خود پافشاری کند              دومین بازارچه گروه خیریه معنوی مَنشأ قائمشهر به نام مشق عشق و با نیت گسترش بیش از پیش همدلی، عشق و مهربانی بین آحاد جامعه چهارشنبه و پنج شنبه ۴ و ۵ بهمن ماه در محل ساختمان قدیم شهرداری قائمشهر برگزار شد              شبکه تشکل‌های محیط زیست و منایع طبیعی مازندران در اعتراض به موافقت ریاست سازمان محیط زیست کشور با طرح انتقال آب دریای خزر به سمنان بیانیه صادر کرد             
      تاریخ خبر : ۳۱ تیر ۱۳۹۶

علی‌اصغر احمدی امروز در گفت‌وگو با آرمان معیل ساروکلائی، خبرنگار مازنی ها، اظهار کرد: با توجه به افزایش گرمای هوا ساعت کاری ادارات، دستگاه‌های اجرایی، بانک‌ها و بیمه‌ها روزهای یک‌شنبه تا سه‌شنبه صبح‌از از ساعت ۶:۳۰ دقیقه تغییر یافته و زمان پایان کار ساعت ۱۳:۳۰ دقیقه خواهد بود.

وی افزود: تغییر ساعت کاری ادارات تا روز سه‌شنبه خواهد بود در صورت تغییرات جوی دوباره تصمیم‌گیری می‌شود.

مدیرکل مدیریت بحران مازندران هدف از این کار را استفاده بهینه و پایداری مصرف برق دانست و اضافه کرد: به‌ازای هر روزی که شروع کار ادارات از ساعت ۶:۳۰ دقیقه باشد پنج درصد در مصرف برق صرفه‌جویی می‌شود.

این مسؤول تصریح کرد: درست است تغییر ساعات کاری ادارات به‌منظور صرفه‌جویی در مصرف برق اعمال شده ولی مردم نیز نباید مدیریت مصرف را مدنظر نداشته باشند، چرا که مهم‌ترین موضوع مصرف بهینه برق است تا با مشکل خاموشی مواجه نشویم.

احمدی یادآور شد: موضوعی دیگر اینکه در زمان اوج مصرف استفاده لوازم پرمصرف برقی نیز باید پرهیز شود و مصرف آن به اوایل صبح موکول شود.

وی یادآور شد: موضوع دیگر اینکه با افزایش گرمای هوا احتمال آتش‌سوزی در جنگل‌ها افزایش می‌یابد که لازم است افراد از روشن کردن آتش در طبیعت خودداری کنند در صورت ضرورت نیز از خاموش شدن آن اطمینان حاصل کنند.

مدیرکل مدیریت بحران مازندران در پایان گفت: افراد در صورت مشاهده آتش در جنگل به نزدیک‌ترین دهیاری و فرمانداری و یا شماره تماس ۳۳۱۳۳۴۲۱ با پیش شماره ۰۱۱ مراجعه کنند.